🎓Gdzie szukać wiedzy o Azure?

By Azure, PowerShell

Co prawda nie jest to blog o Azure ale PowerShell to narzędzie, które znajduję szeroki zastosowanie w chmurze publicznej od Microsoft.

Moje doświadczenie w tym zakresie nie jest duże, ciągle się uczę i eksportuję nowe obszary dla siebie. Mimo tego, że sam się uczę, staram się pokazywać i zachęcać ludzi koło siebie do Azure.

Po ostatniej prezentacji dla kolegów z zespołu padło pytanie, skąd czerpać wiedzę. Stąd pomysł zebrania źródeł, które znam w jednym miejscu.

Microsoft Learn

Miejsce jak dla mnie numer jeden, ponieważ oprócz wiedzy teoretycznej od razu daje możliwość praktyki.

Microsoft Learn to bezpłatna platforma szkoleniowa online udostępniająca interaktywne szkolenia dotyczące produktów firmy Microsoft i nie tylko. Naszym celem jest pomóc Ci w uzyskaniu biegłości w obsłudze naszych technologii i zdobyciu dodatkowych umiejętności dzięki zastosowaniu atrakcyjnych, prowadzonych krok po kroku, praktycznych i interakcyjnych szkoleń bazujących na zawartości specyficznej dla konkretnej roli i celów. 

https://docs.microsoft.com/pl-pl/learn/support/faq

Tutaj link do kolekcji ścieżek na Microsoft Learn, która zawiera materiałów na ponad 62 godziny.

Materiały na GitHub

Na GitHub można znaleźć sporo dokumentacji, zwłaszcza w repozytoriach od Microsoft. Poniżej kilka, które mogą okazać się przydatne w nauce Azure.

Plurasight

Możesz uzyskać darmowy dostęp do ponad 200 kursów o Azure na platformie Plurasight. Wystarczy, że zarejestrujesz się tutaj.

Pluralsight and Microsoft have partnered to help you become an expert in Azure. With skill assessments and over 200+ courses, 40+ Skill IQs and 8 Role IQs, you can focus your time on understanding your strengths and skill gaps and learn Azure as quickly as possible.

https://www.pluralsight.com/partners/microsoft/azure

Blogi

W sieci można znaleźć mnóstwo materiałów pisanych (ale nie tylko), poniżej kilka linków, które pomogą przygotowywać się do certyfikacji z chmury publicznej Azure.

Podsumowanie

Jak widzisz, z jednej strony nie jest tego dużo. Z drugiej jednak, gdyby wchłonąć, chociażby część wiedzy z tych zasobów to myślę, że Azure nie miałby przed nami żadnych tajemnic. I tego Ci życzę.

Jeśli masz jakieś ciekawe materiały o Azure (ale też o PowerShell) to zostaw w komentarzu.

No comments yet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

× Close